Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.

Hazreti Mevlana Celaleddin-i Rumi

Haberler

Cumhuriyetin 91. Yılı Kutlu Olsun30 Ekim 2014

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

KADEM’den “Mutlu Aile Mutlu Çocuk” Seminerleri25 Ekim 2014

Konya Büyükşehir Belediyesi Aile Destek Merkezi, Medeniyet Okulu Projesi kapsamında “Mutlu Aile Mutlu Çocuk” isimli eğitim seminerlerinin ilkini Mevlana Sevgi Evleri’ndeki bakıcı annelere yönelik başlattı.

Azerice Mesnevi Yayımlandı25 Ekim 2014

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hazreti Mevlana’nın dünyaca tanınan eseri Mesnevi’nin Azerice baskısını yayımlayarak 23 dünya diline ulaştı. 9 dilde çeviri çalışması devam eden Mesnevi’nin 50 dile çevirisinin yapılması hedefleniyor.

Medeniyet Okulu Projesi Tüm Şehri Saracak16 Ekim 2014

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’daki çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde toplumun tüm kesimlerine değerler eğitimini anlatmayı amaçlayan “Medeniyet Okulu” projesini başlattı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, projenin insanların değerlerine sahip çıkması ve değerleriyle geleceğe yürümesi için katkıda bulanacağını belirterek, “Konya, maneviyat erlerinin, değerlerine sahip çıkmaya çalışan insanların şehridir. Bu çalışmanın yaygın bir şekilde Konya’dan başlıyor olması hem Konya’mıza yakışmaktadır, hem de anlamlıdır” dedi.

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun03 Ekim 2014

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konyalıların ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, bayram sevincinin ömrün tamamına yayılmasını diledi.

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun16 Eylül 2014

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin yeni eğitim-öğretim yılını tebrik etti.

KADEM’den öğretmenlere seminer15 Eylül 2014

Konya Büyükşehir Belediyesi KADEM Aile Destek Merkezi, ders yılının başında öğretmenlerin motivasyonunu artırmak amacıyla “Eğitimde Öğretmen Motivasyonu” konulu bir seminer düzenledi. Seminerde öğretmenlerin toplumun yapısını şekillendiren bireyler olduğu vurgulandı.

Türk Yıldızları Nefes Kesti15 Eylül 2014

Konya 3. Ana Jet Üssü'nde görev yapan Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları’nın gösterisi nefes kesti. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile Karaaslan Hadimi Parkı’nda düzenlenen etkinlikte Uğur Işılak da konser verdi.

Türk Yıldızları Konya Semalarında08 Eylül 2014

14 Eylül Pazar Günü Karaaslan Hadimi Parkında Türk Yıldızları Gösterisi ve Uğur Işılak Konseri ile saat 15.00' da sizlerleyiz...

Başarılı Öğrencilere Çanakkale Kampı31 Ağustos 2014

Konya Büyükşehir Belediyesi, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamındaki yaz kurslarında eğitim gören başarılı öğrencileri 4 günlük Çanakkale kampına gönderdi. Öğrenciler kampta çeşitli etkinliklerin yanında şehitlikleri de ziyaret etti.

Her Cumartesi ''Sema'' da Buluşalım28 Ağustos 2014

Düzenli olarak yapılan sema programlarına büyük ilgi devam ediyor.

En Son Tweetler

a

Haberler

Konya Büyükşehir Belediyesi Haberler

Konya Büyükşehir Belediyesi Etkinlik ve Haberlerini Takip Edebilirsiniz

Görüş ve Öneriler

Mevlana Kültür Merkezi

Görüş ve Öneriler

Mevlana Kültür Merkezi

Karatay / KONYA

bilgi@mkm.gov.tr
www.mkm.gov.tr
+90 332 352 81 11