Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.

Hazreti Mevlana Celaleddin-i RumiKADEM’den öğretmenlere seminer


Konya Büyükşehir Belediyesi KADEM Aile Destek Merkezi, ders yılının başında öğretmenlerin motivasyonunu artırmak amacıyla “Eğitimde Öğretmen Motivasyonu” konulu bir seminer düzenledi. Seminerde öğretmenlerin toplumun yapısını şekillendiren bireyler olduğu vurgulandı.

<span style="\&quot;background-color:rgb(255," 255,="" 255);="" font-family:verdana,tahoma,arial,arial="" narrow;="" font-size:15px\"="">   Konya Büyükşehir Belediyesi Aile Destek Merkezi (KADEM). 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı’nın başında “Eğitimde Öğretmen Motivasyonu” konulu seminer düzenledi. İlk olarak Ereğli ve Meram ilçelerinde görev yapan öğretmenlere verilen seminerler devam edecek.

Ereğli’de görev yapan öğretmenlere Ereğli Kültür ve Spor Merkezi’nde, Meram İlçesi’nde görev yapan öğretmenlere ise Mehmet Karaciğanlar Mevlana Ortaokulu’nda düzenlenen seminerleri Necmettin Erbakan Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Yılmaz verdi. Öğretmenlik mesleğinin etiğine vurgu yapan Yılmaz, öğretmenlerin, dersin öğretmeni olmaktan çok öğrencinin öğretmeni olmaları gerektiğini vurguladı.

Kadem yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri, eğitim şube müdürleri ile çok sayıda öğretmenin katıldığı seminerde konuşan Yılmaz, “Ders verirken öğrencilere değerli olduklarını hissettirmelisiniz. Değerlerine sahip, kendini geliştirebilen ve üretebilen bir nesil ve o nesille şekillenecek aileler, toplumu şekillendireceğinden toplum yapısı siz öğretmenlerin ellerindedir” diye konuştu.

Seminerde birer konuşma yapan Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahim Çimen ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban, Konya Büyükşehir Belediyesi Kadem Aile Destek Merkezi yetkililerine eğitime verdikleri önemden dolayı teşekkür etti.

 
Geri

En Son Tweetler

a

Haberler

Konya Büyükşehir Belediyesi Haberler

Konya Büyükşehir Belediyesi Etkinlik ve Haberlerini Takip Edebilirsiniz

Görüş ve Öneriler

Mevlana Kültür Merkezi

Görüş ve Öneriler

Mevlana Kültür Merkezi

Karatay / KONYA

bilgi@mkm.gov.tr
www.mkm.gov.tr
+90 332 352 81 11