Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.

Hazreti Mevlana Celaleddin-i RumiCumhuriyetin 91. Yılı Kutlu Olsun


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajı şöyle:

“Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 91. yıl dönümünü tüm millet olarak heyecan ve coşku içinde kutluyoruz.

Ecdadımızın, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile Kurtuluş Savaşı’nda verdiği kahramanca mücadelelerin ardından ilan edilen Cumhuriyet, milletimiz için yeniden dirilişin simgesidir.

Halk iradesinin yönetime dahil olduğu önemli bir gün olan 29 Ekim’de Cumhuriyeti her geçen gün ileri taşımanın kıvancını bir kez daha duyuyoruz. Gelecekte ülkemizin daha da güçlenmesi, kalkınması, gelecek nesillere lider bir ülke olarak bırakılması için çalışmalarımızı canla başla sürdürüyoruz.

Bugün gelişmiş dünya ülkeleriyle yarışan ülkemiz, Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine erişme yolunda hızla ilerlemektedir. Ülkemizin bu anlamlı yürüyüşünde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliğin, bölünmez bütünlüğün önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşadığımız bu günlerde Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde şehit edilen askerlerimizin acısını da yüreğimizde hissediyoruz. Ülkemizin son yıllarda lider ülke olmak için gösterdiği azim ve kararlılıktan, gelişimden rahatsızlık duyanların birlik ve beraberliğimize yönelik saldırıları asla amacına ulaşamayacaktır. Bu tür saldırılar, millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha da artıracaktır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum.

Bu vesileyle şehitlerimizin ve gazilerimizin büyük fedakarlıkları ile kurulan Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 91. yılını kutluyor, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.”

 
Geri

En Son Tweetler

a

Haberler

Konya Büyükşehir Belediyesi Haberler

Konya Büyükşehir Belediyesi Etkinlik ve Haberlerini Takip Edebilirsiniz

Görüş ve Öneriler

Mevlana Kültür Merkezi

Görüş ve Öneriler

Mevlana Kültür Merkezi

Karatay / KONYA

bilgi@mkm.gov.tr
www.mkm.gov.tr
+90 332 352 81 11